RCS Polska
  ul. Korfantego 13
  53-021 Wrocław

  tel. (71) 339 91 74

  rcs@rcspolska.pl

      OFERTA
 
 

System dyspozytorski Radio Voice

Radio Voice jest Dyspozytorskim systemem umożliwiającym operatorom za pośrednictwem sieci komputerowej zdalne sterowanie pracą radiostacji i systemami nagłośnienia radiowego. System Radio Voice umożliwia również podłączenie do sieci komputerowej telefonu.

Pracą wyniesionych radiostacji i systemem nagłośnienia radiowego steruje operator ze Stanowiska dyspozytorskiego. Zdalnie sterowane radiostacje zachowują w dalszym ciągu w pełni swoje właściwości użytkowe (tzn. wszystkie funkcje i elementy sterujące).

Drugim bardzo istotnym parametrem użytkowym systemu Radio Voice jest możliwość integracji wszystkich środków łączności za pośrednictwem sieci komputerowej typu : LAN, WLAN (Wifi), WAN, Internet .

Dzięki zastosowaniu w systemie Radio Voice technologii VoIP, możliwy jest przekaz głosu w pakietach za pomocą sieci komputerowej z protokółem TCP/IP.

Przesyłany głos jest kodowany do postaci cyfrowej, a następnie sygnał ten w postaci cyfrowej protokółem H.323 jest wysyłany do komputera stanowiska dyspozytora, a w przypadku kiedy jest więcej stanowisk dyspozytorskich do software’owego routera dystrybucyjnego.

Zalety systemu Radio Voice

  • Zdalne sterowanie radiostacjami i systemem nagłośnienia, z wykorzystaniem właściwości technologii VoIP, za pośrednictwem PC oraz sieci komputerowej.
  • Zdalne podłączenie do sieci komputerowej telefonu.
  • Cyfrowe przesyłanie głosu na duże odległości protokółem H.323 za pośrednictwem sieci komputerowej oraz jego obróbka.
  • Równoczesne zdalne sterowanie jednym lub wieloma urządzeniami (radiostacje, systemy nagłaśniania itp.) z jednego lub z kilku stanowisk dyspozytorskich.
  • Dyspozytor ma pełną wizualizacje pracującego całego systemu na jednym ekranie monitora.
  • Możliwość szyfrowania transmisji w sieciach komputerowych.
  • Wyższa mobilność, duże możliwości w zmianie lokalizacji stanowisk dyspozytorskich i sterowanych urządzeń.
 
 
   
  iks design
       Copyright 2006 RCS Polska Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.